Install Theme

these walls of mine

\

(Source: ogsdcoke, via badanddbeautiful)

(Source: iodonfp, via noxsun)

son-of-saturn:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

Yeah that shit is not cheap. And to be eating healthy and keep your metabolism going you have to eat constantly throughout the day too. Natural food like that spoils so much easier too so you have to buy it as you eat it.

nyctaeus:

Doug Aitken

(via dee-lirium)

(Source: weheartit.com, via kushandwizdom)

pressing:

follow for more!

(Source: yeah-yougotme, via poiseandklassy)

metalfaced00m:

JUST WANNA SIT ON UR LAP N SMOKE BLUNTS WITH YA